Jak donoszą źródła pierwszą bombkę stworzył w 1847 r. Niemiec Hans Greiner. Zadziwiający jest więc fakt, iż obecnie to polskie bombki znane są na całych świecie. Nasz kraj przoduje w ich produkcji i eksporcie.

Dzisiaj przedstawiamy garść inspiracji na świąteczne dekoracje z bombkami w roli głównej. Myślę, że nikt nie może sobie wyobrazić świąt bez ich blasku. Ten kolorowy trend jest już z nami od dawna i gdy ilość bombek, która zebrała nam się przez lata przekracza możliwości naszej choinki, warto pomyśleć o ich innym wykorzystaniu. Osobiście bardzo lubię, gdy dom jest ładnie przystrojony na Boże Narodzenie. Uważam, że święta to czas, kiedy z ozdobami możemy poszaleć, a  czasem nawet trochę przesadzić.

W tym roku wykorzystałam stolik ze szklanym blatem ze sklepu Ikea. Bombki włożyłam do szuflady znajdującej się tuż pod nim (pod blatem, nie pod stolikiem 😉 ) Mogą być one ułożone kolorystycznie w poszczególnych przegródkach. Można je też wymieszać i osobiście wolę takie właśnie rozwiązanie.

Poniżej garść inspiracji z internetu.

Ewa