Blogerki modowe od lat zachwalają i zachwycają się sklepami z odzieżą używaną. Zgadzam się, można tam znaleźć nietuzinkowe ubrania, kaszmirowe swetry, wełniane płaszcze czy skórzane kurtki. Dzisiaj jednak nie o tym. Chciałabym Cię namówić na poszukiwanie innego typu perełek:

1) Książki obcojęzyczne – sklepy z odzieżą zachodnią charakteryzują się tym, ze sprzedają ubrania (jak sama nazwa wskazuje) z zachodu. Często z Anglii, Szwajcarii, Włoch. Warto sprawdzić, czy na sklepowych półkach nie zabłądziły przypadkiem książki w tych językach. Beletrystyka w języku angielskim jest w polskich księgarniach koszmarnie droga, warto więc sprawdzić czy lokalne ciucholandy nie dysponują tego rodzaju produktami.

2) Gry – mam przyjaciółkę, która z zawodu jest nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. Wykorzystuje ona niekonwencjonalne, aktywizujące metody nauczania takie jak między innymi gry planszowe. Zakup tego rodzaju materiałów dydaktycznych pokrywa z własnej kieszeni – nie chce więc wydawać na zabawki całej swojej wypłaty. Świetne gry w języku angielskim kupuje w sklepach z odzieżą zachodnią. Gry to dobra opcja nie tylko jeśli chodzi o naukę języka, ale również zabawę z dziećmi w domu.

3) Przyjaciele, Sex w wielkim mieście, Lost, to tylko niektóre z tytułów seriali, które rozpalały naszą wyobraźnię kilka/ kilkanaście lat temu. Jeżeli polujemy na cały zestaw zawierający wszystkie sezony danego serialu – nie ma lepszego miejsca na takie zakupy niż sklep z używaną odzieżą. Upewnij się jednak, że zestaw jest kompletny, a płyty nieporysowane.

4) Rzeczy do domu – wazony, półmiski, eleganckie cukiernice. Piękne, vintage przedmioty w niskiej cenie

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do wizyty w sklepie z odzieżą (i nie tylko) zachodnią. Nawet jeśli jesteś przeciwniczka ubrań z drugiej ręki myślę, że znajdziesz tam coś dla siebie lub swojej rodziny.

 

Kornelia